MÚZEUMOK ÕSZI FESZTIVÁLJA 2009.
ÕSZIDÕBEN – ÉLMÉNYSZÜRET A LACZKÓ DEZSÕ MÚZEUMBAN.
„MIT KERES EGY PARASZTHÁZ A VÁROS SZÍVÉBEN?” – felolvasó-ülés és múzeumpedagógiai kísérõrendezvények.
Reggel 9 órakor kezdõdõ programunk középpontjában a 2008-as tûzeset óta zárva tartó BAKONYI HÁZ ÉRTÉKEIRE ÉS ÉRDEKESSÉGEIRE KÍVÁNJUK FELHÍVNI A PEDAGÓGUSOK, DIÁKOK, POLITIKUSOK, ÉRDEKLÕDÕ VESZPRÉMIEK FIGYELMÉT.
A tematikus nap középpontjában a BAKONYI HÁZ keletkezésének és mûködésének várostörténeti, építészettörténeti, szellemtörténeti körülményeit bemutató ismeretterjesztõ felolvasóülés áll.
A programot hon- és népismeretet oktató tanárok számára hirdetett bemutató tanóra, kedvezményes árú múzeumpedagógiai órák és papírhajtogató kézmûves foglalkozás egészíti ki.
FELOLVASÓÜLÉS (14.00–15.30 óráig):
SCHLEICHER Vera (muzeológus, VMMI): Népies ábrándok, helyi kulturális örökség és tananyag a Bakonyi Ház Veszprém város történetének napos és árnyékos oldalán.
MOLNÁR Jánosné (helytörténeti kutató): Az 1935. augusztusi Veszprémi Ünnepi Hetek és a Bakonyi Ház.
GY. LOVASSY Klára (igazgató, Magyar Építõipari Múzeum): Veszprém város építészeti képe az 1930-as években (különös tekintettel a Bakonyi Házat tervezõ Linczmayer György épületeire).
DR. LIMBACHER Gábor (megyei múzeumigazgató, VMMI): A Bakonyi Ház és „testvérei”: a balassagyarmati Palóc Ház és a sepsiszentgyörgyi „Csíki Ház”.
DR. KEMECSI Lajos (tudományos igazgató, Szabadtéri Néprajzi Múzeum): A „skanzen-gondolat”. A Bakonyi Ház helye a hazai és külföldi szabadtéri múzeumok között.
TÓTH G. PÉTER (muzeológus, VMMI): „Paraszt” ház vagy paraszt-ház? Egy múzeumi témapark lehetõsége.
TÁMOGATÓJEGY-vásárlással a múzeum
ingyenes gyermek programjait támogatja!
A TÁMGOATÓJEGY ÉRÉRVÉNYESSÉGE: 2009. OKÓBER 1 – NOVEMBER 13.
FELNÕTT: 500 FT/FÕ; DIÁK 14 ÉV FELETT ÉS NYUGDÍJAS: 250 FT/FÕ; CSALÁDI: 700 FT/4 FÕ |