Széki Patka László

Széki Patka László relikviái a Laczkó Dezső Múzeumban

Széki Patka László, néhai veszprémi költő, hagyatékából közgyűjteményünknek kéziratokat, dokumentumokat, fotókat és egyéb személyes tárgyakat ajándékozott a költő özvegye, Fábián Judit. A kéziratok lapjai közül eddig több publikálatlan írás is előkerült. A dokumentumok között vannak bizonyítványok, oklevelek, kitüntetések, míg a személyes tárgyak a néhai költő hétköznapjainak egy-egy szeletét varázsolja a képzeletünk elé. A relikviák a Laczkó Dezső Múzeum Irodalmi Gyűjteményében kerültek beleltározásra, amelyek - megfelelő kutatási engedéllyel - a közeljövőben kutathatók is lesznek. A jogutódok a későbbiekben – megegyezés szerint - a költő teljes hagyatékát az intézményünkben kívánják elhelyezni.

Fotó: Oszkó Zsuzsa

Laczkó Dezső Múzeum titkárság, 8200 Veszprém, Török Ignác u. 7.