Múzeumi Szabadegyetem 2013. 01. 08.

Zöld kincsek – hutaüvegek a Bakonyból

Ismét megtelt a Laczkó Dezső Múzeum oktatóterme 2013. január 8-án, a Múzeumi Szabadegyetem idei első rendezvényén, amelyen Dohnál Szonja művészettörténész tartott előadást a bakonyi üveghuták történetéről.

A nagy érdeklődéssel kísért rendezvényen Dohnál Szonja művészettörténész az üvegkészítés technikájának bemutatását követően részletesen beszélt a korabeli üveghuták felépítéséről, berendezéséről, a bakonyi üveghuták működéséről és az általuk készített üvegtermékek sajátosságairól, valamint az ajkai üveggyár létrejöttéről és működéséről. Az előadás végén az érdeklődők kézbe foghatták az erdei üvegek mellett a híres somhegyi üvegeket, így saját maguk is megtapasztalhatták, milyen sokféle formájú és rendeltetésű terméket állítottak elő a bakonyi üveghutákban egészen a 19. század második feléig.

A Napló online előadásról szóló tudósítása ide kattintva olvasható: „Kvarchomoktól a kristályig”

A Múzeumi Szabadegyetem következő eseményén – február 12-én, kedden 16.30-kor – Mészáros Veronika néprajzos muzeológus „Háztörténetek” címmel tart előadást.

Laczkó Dezső Múzeum titkárság, 8200 Veszprém, Török Ignác u. 7.